Horní Heršpice

Plzeň – Lokomotiva Brno 2:5 (1:2)
Branky: N. Pyclíková 2, A. Cikánová, S. Pyclíková, V. Sladká
Sestava: Fraňková – S. Raušová, T. Novotná (64‘ E. Setničková), V. Sladká, M. Poláčková, S. Pyclíková, N. Sousedová (59‘ K. Štaflová), A. Cikánová (64‘ V. Španělová), M. Hrancová (72‘ B. Kalná), N. Pyclíková, K. Pavlíčková (72’V. Šoukalová), náhradní brankářka S. Trubačová

Třetí utkání v nové sezoně přineslo Juniorkám první tři body. Po dlouhé cestě holky nastoupily do utkání tak jak by jsme si přáli každé utkání. Bez obav a nervozity, navíc hned v první minutě otevřeli skore utkání pěknou akcí, kdy branku vstřelila V. Sladká chytrou střelou podél vybíhající brankářky. To nám samozřejmě velmi pomohlo a konečně jsme viděli od našich hráček pěkné kombinační akce, ale také několik spálených šancí. Velkou chuť do hry měla N. Pyclíková, která také hned v 10 minutě navýšila po samostatné akci křížnou střelou na 2:0. Utkání měli holky celkem pod kontrolou, takže možná i to je ukolébalo a ve 45 minutě podcenily situaci u půlky hřiště a domácí snížili do šaten na 1:2. O poločase jsme se příliš nechválili, protože místo rozhodnutého utkání, jsme domácí vrátili do hry naší lehkovážností a neproměňováním šancí. Ale asi to bylo dobře, protože V. Sladká hned v úvodu druhého poločasu dobře napadala obránce domácích a A. Cikánová z toho chytře profitovala a vstřelila důležitou třetí branku střelou pod padající brankařkou domácích. To byla zlomová chvíle v utkání. Domácí začali hrát velmi otevřeně a to i nám vyhovovalo, protože jsme měli možnost vyjíždět do otevřené obrany a být nebezpeční. Jednu takovou akci zakončila v 55 minutě opět N.Pyclíková a opět křížnou střelou od tyče do branky. V 60 minutě navýšila vedení naše S. Pyclíková krásnou střelou z přímého kopu asi z 20 metrů. Domácí ale sympaticky pokračovali v aktivní hře a snažili se hrát, což se často nevidí a také je to odměnilo vstřelením branky a snížením na 2: 5. Celkově zasloužená výhra po dobré a jednoduché hře směrem dopředu, ale ve hře dozadu máme pořád plno nedostatků a tím si utkání zbytečně komplikujeme. Stínem utkání bylo zranění K. Pavlíčkové, která po hlavičkovém souboji a srážce se soupeřkou musela odstoupit a absolvovala vyšetření v Plzeňské nemocnici na podezření z otřesu mozku. Velké díky patří také vedoucí mužstva Světlaně Fraňkové, která dělala po celou dobu Karolíně doprovod a komunikovala s rodiči. Dobrá zpráva je, že Karolína už je v domácím léčení, což máme radost a držíme palce a těšíme se až se opět připojí k týmu. Další utkání hrají Juniorky po reprezentační přestávce a čeká nás opět dlouhá cesta do Teplic.